Наш пріоритет – ефективна взаємодія та комунікація з бізнесом, – Тетяна Харьковська
![Наш пріоритет – ефективна взаємодія та комунікація з бізнесом, – Тетяна Харьковська Наш пріоритет – ефективна взаємодія та комунікація з бізнесом, – Тетяна Харьковська](https://media.unt.ua/thumb/thumb.php?src=/upload/11.02.2025/4855b43304350da835e6efbac1b950a7.jpeg&size=1200x800)
На сьогодні податківці спрямовують максимальні зусилля на те, аби допомогти бізнесу з вирішенням питань блокування податкових накладних/розрахунків коригування в межах законодавства та вирішення питань у сфері податкових ризиків. Про це сьогодні йшлося на засіданні Громадської ради при ГУ ДПС у Черкаській області, що відбулось під головуванням в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяни Харьковської. Спільно з керівником Громадської ради Євгенієм Нагорним, членами ради та фахівцями ГУ ДПС обговорили зазначене вище й низку інших актуальних для підприємців питань.
Зокрема Тетяна Олександрівна наголосила, що при Головному управлінні створений та працює Консультаційний центр з питань блокування накладних та виключення з переліку «ризикових».
– Наш пріоритет – ефективна взаємодія та комунікація з бізнесом, – зауважила Тетяна Харьковська. – Тож, у Консультаційному центрі підприємці мають змогу отримати необхідну допомогу в питаннях податкових ризиків. Фахівці надають бізнесу роз’яснення щодо алгоритмів роботи системи моніторингу критеріїв оцінювання ризиків (СМКОР), подання таблиць даних, процедур виключення з переліку ризикових та розблокування накладних. Підприємці мають розуміти причини блокування та як вийти із проблемної ситуації. І, звісно, наше важливе завдання – підвищення податкової культури, адже сумлінна сплата податків – це запорука економічної стабільності нашої країни, особливо в нинішній складний період.
Під час засідання новації податкового законодавства з 2025 року озвучили фахівці Головного управління: Олександр Коваленко – начальник Черкаської ДПІ, та Віталій Лушников – начальник Черкаського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Черкаській області.
Учасникам Громадської ради також повідомили й про цьогорічні бюджетні надходження – за січень 2025 року:
- до місцевих бюджетів – 1 119 млн грн, темп росту 119,4 відс. (+182 млн грн);
- до державного бюджету – 1 549 млн грн, темп росту – 151,7 відс. (+528 млн гривень).
Розписи доходів, затверджені місцевими радами, виконані на 105,2 відс. (+55 млн гривень).
Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування надійшло 1 209 млн грн, темп росту – 135,5 відс. (+317 млн гривень).
Водночас начальник управління економічного аналізу ГУ ДПС у Черкаській області Віктор Луцик озвучив особливості бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, а саме6 критерії визначення підприємств, установ та організацій, що є критично важливими для функціонування економіки та життєдіяльності населення в особливий період.
Також представникам Громадської ради повідомили про зручність спілкування з податковою в електронному форматі. Тетяна Харьковська зазначила, що сучасні електронні сервіси ДПС України забезпечують дистанційне спілкування з податковою службою, тобто дають змогу здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв’язку в електронній формі. Більше того, на сьогодні це необхідно і для отримання ліцензії, приміром.
– Для листування з контролюючими органами через Електронний кабінет платнику податків необхідно лише подати Заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет. Це значно спрощує роботу платників з податковою, – зауважила пані Тетяна.